Mācās, praktiski darbojoties

Visos krāsainajos “Punktiņos”  tiek izmantotas Montessori  pedagoģijas metodes.

Bērni darbojas ar īpašu,  zinātniskajos principos pamatotu un izstrādātu didaktisko materiālu. Katram attīstošajam komplektam ir savs pielietojums, katra lieta atbilst savai funkcijai pēc lieluma, formas un krāsas.

Speciāli sagatavotā vide aicina bērnu darboties apmācīta pedagoga vadībā.  Skolotājs ir tikai palīgs bērnam, viņš nenorāda uz bērna kļūdām, tās bērns atklāj pats.

Pirmsskolā šī metode ir vispiemērotākā, jo bērns mācās no konkrētā uz abstrakto. Mācās, praktiski darbojoties. Visi materiāli veicina rokas attīstību, koordināciju, un tas savukārt ir pamats smadzeņu attīstībai.

Dalījums vecuma posmos bērniem līdz 3 gadu vecumam. No 3 gadu vecuma līdz skolai ir jaukta vecuma grupas.

Līdz sešu gadu vecumam bērns apgūst un uztver visu vieglāk un efektīvāk nekā jebkurā citā dzīves periodā. Tāpēc efektīvas ir jaukta vecuma grupas.

Pulciņi

Angļu valoda Māksla Dejas Keramika

Uzņemšana

Ja ir brīvas vietas, pirmsskolā var pieteikties, vecākiem/aizbildņiem aizpildot sadaļā Kontakti norādīto formu, rakstot e-pastu vai zvanot pa tālruni. Uz tikšanos ierodas vecāki/aizbildņi kopā ar bērnu.

Tematiskais plānojums

Tematiskā plāna ietvaros bērni apgūst visas mācību jomās ietvertās prasmes. Tematiskā plāna galvenās daļas: Zeme (rudenī), Uguns (ziemā), Ūdens (pavasarī), Gaiss (vasarā).

Jaukta vecuma grupām ir vairākas  priekšrocības un pierādīts, ka jaukta vecuma pirmsskolas grupas bērna attīstībai nāk par labu.:

1.    Priekšrocība ir tā, ka bērni var viens no otra gan mācīties, gan mācīt.

2.   Jaukta vecuma  grupas vistuvāk atbilst reālajai dzīvei. Straujāk attīsta  sociālās iemaņas.

3.   Visas stadijas var izdzīvot katrs bērns – ienākt kā jaunākajam, kuram kāds palīdz, parāda. Būt stabilajam vidusposmam. Pēc tam būt lielajam, kas palīdz, kas mācās, kā ir būt līderim un uzņemties arī kādu atbildību.

4.   Kontaktējoties ar jaunākiem bērniem, vecākie nostiprina apgūtās prasmes, noformulē un pauž verbāli savus uzskatus, gūst pārliecību par savām zināšanām un prasmēm.

5.   Mazie ar apbrīnu skatās uz vecākiem bērniem, vēlas viņus imitēt – arī lasīšanā, rakstīšanā un rēķināšanā. Vēlas spēlēt spēles un darīt darbus, ko drīkst tikai lielie – tas ir liels stimuls izaugsmei.

6.    Lielie var trenēt pacietību un empātiju, skatoties, kā mazākie kaut ko mācās.

7.    Nav neviena labāka veida, kā kaut ko patiešām iemācīties un zināt, kā iemācīt to citam. Ja tu vari to iemācīt citam, tad tu to tiešām pārzini. Tā vecākie bērni nostiprina savas zināšanas. Turklāt, bērni viens otram pēc attīstības līmeņa atrodas daudz tuvāk, nekā pieaugušie, līdz ar to, skaidrojot kaut ko, izvēlēsies tādus vārdus, kas ļaus bērniem labāk saprast konkrēto vielu.

8.  Montessori skolās daudzi materiāli tiek izmantoti dažādos līmeņos, līdz ar to, bērns pie katra no tiem atgriežas atpakaļ, nostiprinot jau esošās zināšanas un ejot atkal dziļumā tālāk, un šī bāze visu laiku ir pieejama grupā.

AdobeStock_501910115